Eurorando 2021

Vážení přátelé,

na ÚV v červnu proběhla informace o evropském setkání turistů EURORANDO 2021, které se bude konat v Rumunsku, ve městě SIBIU a okolí, na přelomu září a října 2021.

Také jste byli informováni, že ústředí poskytne dotaci 1000 Kč vždy pro tři účastníky z každé oblasti a byli jste požádáni, aby stejný příspěvek 1000 Kč vyslaným účastníkům uhradila oblast.

Nyní již pořadatelé otevřeli registraci a umožnili si objednat ubytování a program. Na rozdíl od minulého Euroranda ve Švédsku zde pořadatelé nabízejí tří – a více – hvězdičkové hotely s polopenzí a také bohaté celodenní programy, které zahrnují turistiku, návštěvy památek a většinou také oběd nebo obědový balíček. Účastník si také musí objednat nejméně 4 tyto celodenní programy a předpokládá se účast na srazu po celý týden.

Touto povinnou součástí přihlášky vzrostla cena zájezdu více, než jsme původně předpokládali, ale při včasném přihlášení poskytují pořadatelé slevu 10 % na služby, které zajišťují. Toto platí při zaslání přihlášky pořadatelům do 31.10.2020, my jsme stanovili termín do 15.10.2020, abychom mohli všechny přihlášky sumarizovat.

Pokud někdo tento termín nestihne, poskytnou pořadatelé slevu 5 % při přihlášení do 15.1.2021 (na ústředí KČT).

Nyní máme zamluveno 40 míst (ve dvoulůžkových pokojích) v hotelu HOREUM BOUTIQUE HOTEL v Sura Mare, což je 7 km od Sibiu. Pokud bude zájem větší, objednáme u pořadatelů další hotel v Sibiu nebo v okolí.

Doprava na sraz může být individuální (celá trasa cca 1000 km je po dálnicích), nebo autobusem, který chceme vyslat. Pokud se naplní jeden autobus, pojede z Ostravy přes Brno, pokud bude dost zájemců na dva autobusy, pojede druhý z Mostu přes Prahu.

Žádám oblasti, aby distribuovaly přihlášku a informace k účastníkům, které chtějí na Eurorando 2021 vyslat, aby ti se stačili přihlásit do 15.10.2020.

A také prosím rozešlete informace a přihlášku Vašim odborům pro přihlášení dalších zájemců.

Děkuji a jsem s pozdravem

Mojmír Nováček
ústředí KČT
tel. 736 754 095

Přílohy